Prantsusekeelsed laulutunnid

Tere! Minu nimi on Birgid ja mul on nii suur rõõm ühineda Laulupesa perega, et jagada oma armastust prantsuse keele ja muusika vastu ka kõigi väikeste ja suuremate muusikasõpradega! Prantsuse keelega puutusin kokku juba pisikese koolijütsina, kui asusin õppima Tartu Descartes’i Lütseumisse. Tõsisem huvi selle kaunilt kõlava keele vastu sai aga alguse kui avastasin teismeeas enda jaoks prantsuse keelse muusika. Gümnaasiumi teisel aastal oli mul suur õnn olla vahetusõpilane prantsuse keelses Šveitsis, kus keel jäi päris suhu kinni ning pärast keskkooli otsustasin sukelduda veel sügavamale ning alustasin prantsuse keele ja kirjanduse õpingutega Tartu Ülikoolis.

Muusika on sel teekonnal saatnud mind alati paralleelselt, pigem tagaplaanil. Laulma hakkasin enne kui kõnelema ning lauldes olen alati tundnud ennast väga kodus, iseendana. Issi klaverit hakkasin ka juba õige varakult näppima, nii et siis tärganud soov Heino Elleri muusikakoolis klaverit õppida sai teoks! Ülikooli aastail tõlkisin eesti ja inglise keelset muusikat prantsuse keelde ning esinesin palju erapidudel, kuid pea täiskohaga õpetajatöö, eratunnid ja magistriõpingud olid ühel hetkel liig mis liig, tekkisid tõsisemad terviseprobleemid ning otsustasin aasta vabaks võtta ja rändasin Prantsusmaale, kus juba esimestel päevadel Lyoni muusikapoest möödudes, haarasin kaasa ukulele ja sellest hetkest alates sukeldusin läbi muusika iseendasse ning taasleidsin oma loojahinge.

2016.aasta sügisel Eestisse tagasi saabudes avanes mul võimalus õpetada 3.-7.aastastele lasteaia põnnidele prantsuse keelt läbi muusika, kuid siis juba kandsin ise ka üht laululindu südame all, nii et viimase aasta olen tasa pisikese tüdrukutirtsuga kodus nukkunud. Nii hea meel, et leidsin Laulupesas endale koha, kus taas tiibu sirutada ning läbi laulu, mängu ja koosloomise saata ka teisi linnukesi lendu.

Prantsuse keele laulutunnid hakkavad toimuma esmaspäeviti kolmele erinevale vanuserühmale:
Kell 16.00 – 3-4 aastased
Kell 17.00 – 5-6 aastased
Kell 18.00 – 7-9 aastased

Kuutasu 35 eurot