Beebide ja väikelaste laulu-mängutunnid

Laulupesa on avar ja mänguline paik laulumaiatele lastele. Meie soojas pesas saavad musitseerida lapsed alates beebieast. Enne ja pärast laulutundi ei pea lapsed koju kiirustama, vaid võivad üheskoos mängida mõnusas mängupesas.

Laulupesa laulutundide eesmärk on kinkida lastele rõõmu muusikast – laulust, pillimängust, tantsust, erinevatest rütmidest ja kõladest. Õppida kuulama ja kuulatama ja teha seda koos sõpradega. Avastada, kui palju argiseid tegemisi on võimalik põnevamaks muuta lauluga. Seejuures näevad lapsed, kuidas saab muusika loomiseks kasutada lisaks värvikatele muusikainstrumentidele ka kehapilli – plakse, patse, nipse, trampimist.

Me laulame ja tantsime, hüppame ja peatume, sahistame ja helistame, keerutame ja plaksutame … Kõige selle läbi areneb rütmitunne, viisipidamine, julgus, avatus ja väljendusrikkus. Anname võimaluse vanematele õppida oma lapsega läbi laulu suhtlema ning nendega lustima. Väike laps on tänuväärseim publik oma emmele-issile.

Laulupesa beebide ja väikelaste laulurühmad on vanusegruppides:

  • 3-8 kuud
  • 7-11 kuud
  • 10 kuud – 1,5 aastat
  • 1-1,5 aastat
  • 1,5-2 aastat
  • 2-3 aastat

Airi Liiva: “Laste südamete võitmiseks ja muusika juurde toomiseks on vaja kombineerida lauluõpetust ja pillimängu, nalja ja naeru. Kõige tähtsam on laskuda lastega samale tasandile, teha laulud nende jaoks põnevaks ja imestada ka ise silmad suured kõige selle üle, mida lastele õpetan. Siis üllatuvad ja naudivad protsessi ka nemad. Esmalt jälgivad nad minu imestamist ja hakkavad siis mõtet ka ise edasi arendama. See on põnev fantaasiamaailm ja arendab lapse loovust väga mitmekesiselt.”