Alustab beebiootel emade rühm!

17.08

Alates sellest sügisest alustab Laulupesa õpetaja Mariti ja sünnitoetaja Inge hoole all uus rühm kõhubeebidele.

Kõhubeebide rühmatunnist kujuneb tavaline laste laulurühm, kellega koos kasvamist ja muusika tegemist alustame lihtsalt veel varem – siis kui beebi on ema kõhus. Beebi kõrvad hakkavad ema kõhus tööle juba umbes 18. nädalal, sel ajal hakkab beebi ka kõnet ja keelt kuulma ja õppima. Uurimused näitavad, et laulud, mida beebid on kuulnud ema kõhus, tunnevad nad ära ka pärast sündimist, need mõjuvad tuttavalt ja turvaliselt. Laulu mäletamine sõltub sellest, kui palju on beebi seda raseduse ajal kuulnud, nii et iganädalase laulutunni rutiini alguseks on just õige aeg! Seetõttu jaguneb ka meie laulutund ema kõhus olemise perioodil järgnevalt:

1. Laulame laule, mille õppimist jätkame ka pärast beebide sündi ja mida emad saavad beebidele laulda juba esimesest kohtumisest alates, pakkudes turvalist äratundmisrõõmu.

2. Musitseerime ja improviseerime lihtsamatel heakõlalistel pillidel, mis aitab tulevastel emadel muusika loomisest rõõmu tunda ja kõhubeebi, kes hormonaalsel tasandil emaga tugevalt seotud, saab impulsi muusika tegemisest kui meeldivast, rõõmu ja lõõgastust pakkuvast tegevusest.

3. Muusikaga liikumine, liigutamine, hingamine ja lõdvestumine. Muusika saatel ja taktis on liikumine vabam, areneb ka beebi rütmitunnetus ning pakub kasvava kõhuga emadele mõnusa vahepala ja ideid ka kodus liikumiseks ning lõdvestushetkede loomiseks.

Kindlasti jääb ruumi ka küsimusteks-vastusteks sünnitoetajale, liikumis- ja lõdvestusosa juhendajale Ingele.

Tund toimub neljapäeviti kell 10.00-10.45 ja kuutasu on 40€. Kursusele on oodatud rasedad igas raseduse etapis. Tunnid on üles ehitatud nii, et tore on nii rasedatel kui ka päris pisikestel beebidel koos emadega. Kui emapuhkus algab hiljem ja ajaliselt pole võimalik päris septembri alguses liituda, kirjutage julgelt ja lepime eraldi kokku.

Registreerimiseks kirjuta laurmarit@gmail.com

KURSUSE JUHENDAJAD:

Lauluõpetaja Marit 

Õpetan Laulupesas laulmist, pillimängu ja juhendan muusikateraapia sugemetega tunde. Olen õppinud laulmist Viljandi Kultuuriakadeemias ning Helsingis Metropolia ülikoolis ning pooleli on muusikateraapia õpingud Muusikaakadeemia juures. Olen õpetanud lapsi ja täiskasvanuid nii Eestis, Soomes, Costa Rical kui Hispaanias. Ükskõik, kus ja mis keeles, mis vanuses ja millise taustaga on õpilased, suudab muusika oma salajasi teid pidi jõuda kõigini ning tuua palju rõõmu nii õpilasele kui ka õpetajale. Kõhubeebidest saavad küll mu kõige nooremad õpilased, aga seda suurema huvi, hoole ja innustusega ootan selle rühma algust sügisel!

Terapeut Inge:

Minu silma paneb särama kui saan inimesi aidata nende toimetuleku suurendamisel, parema tervise suunas või lihtsalt elu meeldivamaks muutmisel. Samas olen ka ise suur enesearenguhuviline ja täiendan ennast pidevalt.

Saan Sulle toeks olla kui soovid:

  • psühholoogilist nõustamist,
  • teraapilist toetust,
  • õppida paremini suhtlema,
  • lapse saamisega seotud toetust enne rasedust, raseduse – või sünnijärgsel ajal,
  • sünnitoetajat sünnitusele,
  • hormonaalselt tasakaalu suurendada läbi võimlemise,
  • vabastava hingamise seanssi või
  • kohaloleku (ingl.k. mindfulness) harjutusi praktiseerida.